W sobotę w Ostrowie odbył się zaległy mecz na szczycie III ligi pomiędzy UKS Kaniasiatka Gostyń z Salos Ostrów Wielkopolski.

W pierwszej rundzie Gostynianie nieznacznie ulegli zawodnikom z Ostrowa  2:3 (25:20, 25:23, 23:25, 23:25, 12:15). Tym razem stawką był fotel lidera rozgrywek.

Zgodnie z przewidywaniami można było spodziewać się bardzo zaciętej rywalizacji. W dotychczasowych pojedynkach ligowych (trzy spotkania) dwukrotnie padał wynik 3:2. Również pojedynek sparingowy w sezonie 2013/2014 zakończył się wynikiem 3:2.

Gostynianie do Ostrowa pojechali mocno zmotywowani i żądni rewanżu za jesienną porażkę 2:3. Już pierwszy set sobotniej rywalizacji pokazał, że postawiony cel (zwycięstwo za 3 punkty) będzie trudny do zrealizowania. Ostrowianie niemal przez cały set prowadzili 2-3 punktami. A końcówce istniała jeszcze szansa na wyrównanie jednak przy stanie 23:21 dla Ostrowa sędzia pokazał Jakubowi Klimańskiemu zagrywkę autową (nagranie z meczu pokazało, że piłka spadła kilka centymetrów przed końcową linią). 25:21 i niestety trudna sytuacja dla Gostynian.

Kolejny set to koncert zawodników UKS Kaniasiatka. O przewadze może świadczyć wynik 14:25 i remis w sobotnim starciu.

W trzecim secie gostyński zespół nie poszedł za ciosem i niestety po wyrównanej grze uległ ponownie. Tym razem 25:22.

Wideo z sobotniego spotkania - kliknij TUTAJ!

Na szczęście czwarta i piąta partia to ponowna wygrana 22:25 oraz 13:15.
Po dziewięciu kolejkach Gostynianie nieprzerwanie znajdują się na szczycie tabeli. Prawdopodobnie o końcowej klasyfikacji zdecydują dwa pojedynki na szczycie pomiędzy UKS Kaniasiatka i Liskowiakiem Lisków oraz  Salosu Ostrów Wlkp. i Liskowiakia. Dwa najlepsze zespoły uzyskają prawo gry w fazie play off o Mistrzostwo III ligi i jednocześnie o prawo gry w turniejach barażowych (dwa najlepsze zespoły z Wielkopolski) o II ligę.

SALOS Ostrów Wielkopolski - Kaniasiatka Gostyń 2:3 (25:21, 14:25, 25:22, 22:25, 13:15)

Skład: Jakub Klimański, Artur Wojciechowski, Karol Sobczyk, Szymon Poświatowski, Dominik Poznański, Eryk Kucharski, Łukasz Płaczkiewicz, Patryk Michalczyk, Krystian Michalczyk, Michał Hechmann, Adam Rolnik, Kamil Janicki, Karol Olejniczak

Autor: Przemysław Hechmann