Dwunasta kolejka III ligi w grupie B nie przyniosła żadnych sensacyjnych rozstrzygnięć.

W Gostyniu miejscowa Kaniasiatka podejmowała MOS Zbąszyń, a UKS 9 Leszno na własnym terenie zmierzył się z Liskowiakiem Lisków. Zarówno Kaniasiatka jak i Liskowiak pretendują do miana najlepszych drużyn tej grupy. Potknięcie którejkolwiek z drużyn na tym etapie rozgrywek mógł odbić się w układzie końcowej tabeli.

W Gostyniu UKS Kaniasiatka, zgodnie z prognozami wygrał gładko 3:0. O różnicy może świadczyć już pierwszy set. Od początku to Gostynianie zdobyli ogromną przewagę. 10:2 świadczyło o przewadze miejscowych. W końcówce trener Tomasz Migdalski miał okazję sprawdzić zawodników rezerwowych. Ostatecznie 25:10.

W drugim secie trochę bardziej wyrównana rywalizacja. Jednak 25:19 to wszystko na co było stać drużynę ze Zbąszynia. Podobnie wyglądał trzeci set. 25:18 i w całym meczu 3:0.
Zastanawiać może dyspozycja siatkarzy ze Zbąszynia. Jeszcze rok czy dwa temu byli postrachem dla wszystkich drużyn w Wielkopolsce. Dzisiaj zajmują przedostatnie miejsce w lidze i nie mają jakichkolwiek szans na awans.

Fotorelacja z meczu - kliknij TUTAJ!

W drugim meczu UKS 9 Leszno na własnym terenie podejmowało Liskowiaka. Tutaj można było spodziewać się znacznie bardziej zaciętej rywalizacji. Starczyło jej zaledwie na 4 sety przy zdecydowanej dominacji Liskowian. 1:3 i sprawa pierwszego miejsca w grupie cięgle pozostaje otwarta.

Zobacz film z meczu Kaniasiatka - PKS MOS Zbąszyń - kliknij TUTAJ!

Do tytułu najlepszego w grupie pretendują trzy zespoły. UKS Kaniasiatka Gostyń, Liskowiak Lisków oraz Salos Ostrów Wielkopolski. Tylko dwa z tych zespołów uzyskają możliwość gry o miejsce premiowane grą w fazie play off, a dalej w ewentualnych barażach o II ligę.

Wyniki 12. kolejki:
Kaniasiatka Gostyń - PKS MOS Zbąszyń 3:0 (25:10, 25:19, 25:18)
Amber Kalisz - MOS Czarni Ostrowite 0:3 (19:25, 16:25, 19:25)
UKS 9 Leszno - Liskowiak Lisków 1:3 (13:25, 25:19, 15:25, 23:25)

Meczem decydującym będzie zapewne bezpośredni pojedynek w ostatniej kolejce pomiędzy UKS Kaniasiatka Gostyń a Liskowiakiem Lisków.

Wyniki rozgrywek 3 ligi Mężczyzn - kliknij TUTAJ!

Autor: Przemysław Hechmann