Siatkarze APP Kripsol Września od mocnego uderzenia rozpoczęli zmagania w I lidze. Ekipa z Wrześni w drugiej kolejce, podobnie jak w pierwszej, zgarnęła komplet punktów, pokonując na własnym terenie 3:1 Aqua Zdrój Wałbrzych. Gospodarze wyższość rywali musieli uznać tylko w premierowej odsłonie, wygrywając trzy kolejne partie.

 

Siatkarze z Wałbrzycha dobrze weszli w pojedynek we Wrześni i najpierw wypracowali dwupunktowe prowadzenie, a następnie powiększyli je do czterech oczek, (12:8), zawdzięczając to między innymi słabszej skuteczności w ataku gospodarzy. Ci nie zamierzali się jednak poddawać i tuż przed kluczowym momentem tej partii to oni mieli dwa oczka zapasu (19:17). Na niewiele się to jednak zdało, bowiem Krispol Września popełnił serię błędów, która pozwoliła rywalom cieszyć się ze zwycięstwa w premierowej odsłonie 25:22.

 

W drugiej partii do boju ruszyli miejscowi, którzy kończyli zdecydowanie więcej ataków, a prym w drużynie wiódł Marcin Iglewski. Krispol Września zbudował sobie początkowo dwupunktową przewagę, którą sukcesywnie zwiększał, nie pozwalając przyjezdnym na zbyt wiele. Ci na potęgę mylili się i przegrywali już 9:17. Tak wysokiego prowadzenia siatkarze z Wrześni już nie zmarnowali i pewnie pokonując rywali 25:11, doprowadzili do remisu w całym pojedynku.

 

Najciekawsza okazała się trzecia partia spotkania, w której wynik długo oscylował w okolicach remisu, a na prowadzeniu była raz jedna, raz druga drużyna. Żadna z nich nie była w stanie narzucić swojego rytmu gry i losy tej odsłony miała rozstrzygnąć zacięta końcówka (22:22). W kluczowym momencie wałbrzyszanie nie poradzili sobie z zagrywką Iglewskiego, a punkt blokiem dołożył Krzysztof Antosik. Tę partię zakończył błąd przyjezdnych (23:25).

 

Początek kolejnego seta był wyrównany (9:9), ale szybko ponownie błędy zaczęli popełnić gracze z Wałbrzycha. W aut zaatakował Mateusz Linda i chwilę potem miejscowa ekipa zmuszała rywali do popełniania kolejnych błędów (15:18). Tego prowadzenia siatkarze Krispolu Września nie zamierzali już oddawać, kończąc całe spotkanie skutecznym blokiem Tomasza Narowskiego (25:20) i tym samym zapisali na swoim koncie komplet punktów.

 

Krispol Września – Aqua Zdrój Wałbrzych 3:1
(22:25, 25:11, 25:23, 25:20)

 

źródło: informacja prasowa

Visualscope.com

 continuumpoznan

vigo250

pzps

systemcentralny

logoSOS

mas

 

ogloszeniezsms

sms

banner

liceumenergetyk1

logososkalisz 

aps