Zgodnie z przewidywaniami starcie 7R Solnej Wieliczka i Enea Energetyka Poznań zakończyło się podziałem punktów. Po zaciętym, choć momentami nierównym pojedynku ze zwycięstwa cieszyły się siatkarki beniaminka, a najlepszą zawodniczką meczu wybrano Agnieszkę Wołoszyn.

Od początku spotkania siatkarki z Wieliczki musiały radzić sobie bez Iwony Urbanik, która z powodu choroby nie mogła wziąć udziału w meczu. Od pierwszych akcji trwała wyrównana walka. Żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć przeciwniczkom. Poznanianki jednak utrzymywały minimalną przewagę. W końcówce podopieczne Marcina Patyka odskoczyły na dwa oczka i tę zaliczkę punktową doprowadziły do końca, wygrywając 25:23.

W drugiej odsłonie poznanianki poszły za ciosem. Celnie zagrywała Klaudia Świstek, a ręki w ataku nie wstrzymywała Agnieszka Wołoszyn, dlatego szybko o czas poprosił trener Litwin (5:1). Gospodynie popełniały liczne błędy, co pozwoliło ich rywalkom utrzymywać się na wyraźnym prowadzeniu. Pojedyncze skuteczne ataki wieliczanek na niewiele się zdały. To przyjezdne górowały na siatce, celnie atakowała Aleksandra Gancarz. Jednostronny set zakończył się zwycięstwem Energetyka Poznań do 12.

Siatkarki Solnej nie miały jednak zamiaru odpuszczać. Po wyraźnej porażce nie spuściły głów i wróciły do walki. Gdy wieliczanki odskoczyły na trzy punkty, grę przerwał trener Patyk (7:4). Tym razem błędy pojawiały się w drużynie z Poznania. Za to znacznie pewniej punktowały Patrycja Ząbek i Magdalena Grabka. Pomimo zmian przyjezdne nie zdołały realnie zagrozić gospodyniom, które triumfowały 25:19.

Miejscowe z wysokiego C rozpoczęły kolejną odsłonę. Bardzo dobrze funkcjonował blok Solnej (9:4). Poznanianki miały problemy z wyprowadzeniem skutecznej akcji, dystans zaczął coraz bardziej rosnąć. Pomimo starań Wołoszyn, siatkarki Energetyka nie radziły sobie z zatrzymaniem rozpędzonych przeciwniczek (9:14). W drużynie trenera Patyka mnożyły się błędy. Punktowy blok dał serię piłek setowych gospodyniom, a atak w siatkę Gancarz sprawił, że zwycięzcę miał wyłonić tie-break.

Chociaż pierwsze akcje piątego seta toczyły się punkt za punkt, szybko za sprawą skutecznych bloków poznanianki odskoczyły (3:3, 7:3). Przy zmianie stron przyjezdne prowadziły pięcioma punktami. Chociaż gospodynie do końca nie odpuszczały i obroniły jedną piłkę meczową, nie zdołały odwrócić wyniku, a ze zwycięstwa cieszył się beniaminek z Poznania (15:10).

MVP: Agnieszka Wołoszyn

7R Solna Wieliczka – Enea Energetyk Poznań 2:3
(23:25, 12:25, 25:19, 25:12, 10:15)

źródło: informacja prasowa