Wicelider tabeli I ligi kobiet miał sporo kłopotów w Szczyrku. Energetyk Poznań wygrał wprawdzie mecz z uczennicami SMS-u PZPS, ale stracił dwa sety i jeden punkt. Poznanianki po porażce w pierwszej partii prowadziły 2:1, jednak w czwartym secie po zaciętej końcówce górą były gospodynie. W tie-breaku ponownie lepsze okazały się podopieczne trenera Marcina Patyka.

Siatkarki SMS-u PZPS Szczyrk przystąpiły do meczu z Energetykiem Poznań bez części zawodniczek, które rozjechały się do swoich klubów walczyć w wojewódzkich turniejach finałowych juniorek. Ich młodsze koleżanki nie przyniosły jednak wstydu i walczyły z wiceliderem jak równy z równym. Początek spotkania był wyrównany – w zespole Energetyka wyróżniała się Aleksandra Muszyńska, w drużynie gospodyń atakowała Julita Piasecka, a Martyna Łazowska świetnie radziła sobie w bloku (7:7). Siatkarki SMS-u po atakach Piaseckiej i błędach przyjezdnych odskoczyły rywalkom na cztery punkty (16:12), a po asie serwisowym Sylwii Stefanik prowadziły już 20:14. Poznanianki rzuciły się do odrabiania strat i w końcu doszły przeciwnika na jeden punkt po punktowej zagrywce Iwony Zuzel (23:22). Potem skutecznie zaatakowała Karolina Drużkowska i SMS miał piłkę setową. Punkt zdobyła jeszcze Barbara Cembrzyńska, ale po chwili seta zwycięstwem uczennic zakończył atak Julity Piaseckiej.

W drugiej partii zacięta walka trwała do stanu 8:8. Potem pięciopunktową serią popisały się młode siatkarki ze Szczyrku, a w roli głównej wystąpiła Karolina Drużkowska. Po dwóch asach serwisowych Martyny Borowczak było już 16:10 dla SMS-u PZPS. Przy stanie 19:11 dla gospodyń sygnał do odrabiania strat w poznańskiej ekipie dała Izabella Rapacz. Przyjezdne zdobywały punkty seriami i w końcówce doprowadziły do remisu 22:22, a po chwili wyszły na prowadzenie po ataku Rapacz. Wyrównała jeszcze Drużkowska, ale dwie ostatnie wymiany seta padły łupem podopiecznych trenera Marcina Patyka. Skutecznie zaatakowała Rapacz a po chwili punktowy blok Aleksandry Muszyńskiej dał wygraną 25:23 poznaniankom i w meczu był remis 1:1. Energetyk będąc na fali po wyrównanym początku trzeciego seta szybko wyszedł na prowadzenie 9:5. Gospodynie nie mogły poradzić sobie z zagrywkami Klaudii Świstek (9:16), a przyjezdne zdobywały punkty seriami i w końcówce miały już 10 punktów przewagi. Ostatnie piłki seta kończyły Barbara Cembrzyńska i Klaudia Świstek, po chwili pomyliła się w ataku Weronika Szlagowska i Energetyk wygrał wysoko 25:13, obejmując prowadzenie w meczu.

Młode siatkarki ze Szczyrku nie podłamały się i kolejną partię rozpoczęły od prowadzenia 4:0. Po serii zagrywek Karoliny Drużkowskiej SMS prowadził już 9:3, ale poznanianki powoli odrabiały straty. Wykorzystywały błędy i niedoświadczenie gospodyń i mimo problemów z przyjęciem zmniejszyły straty do jednego punktu (16:17). Energetyk doprowadził do remisu i w końcówce prowadził 21:19, ale zamiast dobić rywala, pozwolił mu doprowadzić do zaciętej końcówki na przewagi. W niej zarówno SMS miał piłki setowe jak i przyjezdne piłki meczowe. Walka trwała bardzo długo, w końcu rozstrzygnęła ją Karolina Drużkowska, która przy stanie 31:31 popisała się świetnym atakiem, a po chwili zablokowała rywalkę i uczennice ze Szczyrku doprowadziły tym samym do tie-breaka.

Decydująca partię od prowadzenia 5:3 rozpoczęły siatkarki ze Szczyrku, ale już po chwili był remis. Poznanianki nie zamierzały na tym poprzestawać i po ataku Barbary Cembrzyńskiej zmieniały strony boiska przy prowadzeniu 8:6. Błędy przyjezdnych spowodowały, że uczennice zdołały doprowadzić do wyrównania (10:10). W końcówce było 13:11 dla Energetyka, potem kolejny punkt zdobyła Drużkowska. Wicelider tabeli nie wypuścił już swojej szansy z rąk. Piłkę meczową miał po ataku Aleksandry Muszyńskiej, a po chwili skutecznym blokiem popisała się Cembrzyńska i poznanianki wyjechały ze Szczyrku z dwoma punktami.

SMS PZPS Szczyrk – Enea Energetyk Poznań 2:3
(25:23, 23:25, 13:25, 33:31, 12:15)

źródło informacji: Informacja prasowa