W pierwszym meczu fazy play-off APP Krispol Września podejmował we własnej hali Exact System Norwid Częstochowa. Premierowa odsłona przebiegała całkowicie pod dyktando miejscowych, później pojedynek się wyrównał, ale zawodnicy z Wrześnie triumfowali w czterech setach. Drugi mecz rozegrany zostanie we Wrześni w niedzielę o 17:00.

APP Krispol Września w świetnym stylu rozpoczął pierwszą partię spotkania, prowadząc 3:0 i 6:2. Norwid Częstochowa ani myślał o tym, by oddać rywalom inicjatywę i równie szybko zniwelowali stratę do jednego oczka 9:10. To było jednak wszystko, na co było stać przyjezdnych, bowiem wrześnianie nie zwalniali tempa. Do kolejnego przestoju już nie dopuścili, szybko ze stanu 14:12 zrobiło się 19:14. W pełni dyktowali warunki na boisku, wygrywając… 25:15.

Nic dziwnego, że taki rezultat podziałał na częstochowian niczym płachta na byka. Po zmianie stron Norwid prezentował się o wiele lepiej, wszyscy poprawili swoją grę. Prowadzili 9:6, 12:9. Gospodarze robili, co mogli, by wygrać drugiego seta, ale tym razem podopieczni Radosława Panasa tym razem mieli więcej argumentów i ta część meczu zakończyła się wynikiem 25:20.

APP Krispol nie zamierzał pozwolić rozegrać się ekipie gości, szybko osiągnęli przewagę, lecz Norwid wciąż dotrzymywał rywalom kroku (12:12). Ta partia była bardzo wyrównana, raz jedni przejmowali inicjatywę, raz drudzy. W ostatnich akcjach więcej spokoju zachowali zawodnicy Mariana Kardasa, którzy wygrali 25:23.

Wrześnianie ponownie na początku seta prowadzili (z trzech oczek zrobiło się pięć). Walka ponownie trwała, ale w decydującym fragmencie miejscowi, niesieni dopingiem, nie popełnili już błędu i nie stracili przewagi. Kontrolowali grę, prowadząc 22:20 – wydawać by się mogło, że dwa oczka mogą nie wystarczyć, ale ostatecznie zakończyło się wynikiem 25:22. Tym samym Krispol odniósł pierwsze zwycięstwo w fazie play-off, wypracowując sobie przewagę psychologiczną.

W szeregach APP Krispol Września bardzo dobre spotkanie rozegrał Filip Frankowski (18 pkt), Damian Wierzbicki (17 pkt), Mateusz Jóźwik i Tomasz Narowski (13 pkt). Z kolei w zespole Exact Systems Norwid Częstochowa najczęściej punktował Łukasz Łapszyński (18 pkt), Arkadiusz Żakieta (11 pkt) oraz Krzysztof Modzelewski (10 pkt).

Drugi mecz obu ekip rozegrany zostanie w niedzielę, początek o 17:00.

APP Krispol Września – Exact System Norwid Częstochowa 3:1
(25:15, 20:25, 25:23, 25:22)

Stan rywalizacji: 1:0 dla Krispolu

źródło informacji: Informacja prasowa