W pierwszych meczach turnieju półfinałowego o II ligę kobiet w Częstochowie gospodynie w trzech setach rozprawiły się ze Spójnią Stargard, a UŻKPS Kościan po zaciętej walce pokonał 3:2 Olimpię Jawor. W Jarosławiu pewne zwycięstwa odniosły siatkarki SAN-Pajdy i NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki.

 

W pierwszym spotkaniu turnieju w Częstochowie podopieczne trener Anity Krzyczmonik zmierzyły się ze Spójnią Stargard. Gospodynie wygrały to spotkanie w trzech setach, w ostatniej partii zdecydowanie dominując nad przeciwnikiem (25:17). Najlepszą zawodniczką tego meczu wybrano libero Częstochowianki, Kingę Wysokińską.

 

W drugim meczu było o wiele więcej zwrotów akcji i emocji. Mecz pomiędzy Olimpią Jawor a UKŻPS-em Kościan rozpoczął się od wygranego pierwszego seta przez siatkarki z Dolnego Śląska do 15. Wielkopolanki wyrównały, ale potem znów musiały uznać wyższość Olimpii, która prowadziła już 2:1. Mimo to zespół z Kościana nie poddał się i po wygranej w czwartej partii 25:23 doprowadził do tie-breaka. W decydującym secie walka trwała do samego końca. Ostatecznie triumfowały siatkarki UKŻPS-u, wygrywając 16:14 i całe spotkanie 3:2. MVP meczu została wybrana Alicja Łukowiak. W sobotę Częstochowianka zagra z Olimpią Jawor, a zespół z Kościana zmierzy się ze Spójnią.

 

W Jarosławiu w piątek kibice obejrzeli dwa jednostronne mecze. W pierwszym spotkaniu podopieczne trenera Piotra Pajdy nie dały żadnych szans Pogoni Proszowice. Siatkarki z Jarosławia wygrały w trzech szybkich setach do 15, 14 i 17, potwierdzając swoją dominację z grupy 4 II ligi kobiet.

Również w drugim spotkaniu, w którym wystąpiły dwa zespoły z Mazowsza, emocji nie było zbyt wiele. NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki rozbił AZS AWF Warszawa w pierwszym secie, natomiast w drugim zespół trenera Artura Wójcika postawił już poprzeczkę nieco wyżej. W trzeciej partii znów przewaga nowodworzanek była ogromna i to one cieszyły się z pierwszych dwóch punktów w turnieju. W sobotę NOSiR zmierzy się z Pogonią Proszowice, a AZS AWF zagra z gospodyniami turnieju.

 

źródło informacji: Informacja prasowa

Visualscope.com

Amica

M H Logo

Faber

Kaczmarek

Kawon

MK Cafe

Veolia2

Strauss Coffee

 continuumpoznan

centrum robotyki
vigo250

pzps

systemcentralny

logoSOS

mas

 

ogloszeniezsms

sms

banner

liceumenergetyk1

logososkalisz 

aps