Od piątku na poznańskiej „chwiałce” rozgrywany był Półfinał Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej Młodzików.

 

O awans do turnieju finałowego walczyły cztery drużyny: Enea Energetyk Poznań, ŻAT Jastrzębski Węgiel, Czarni Radom oraz KS Gwardia Wrocław.Młodzipoznaniacy zapewnilisobie awans wygrywając dwa pierwsze spotkania.Hala BPOSiR przy ul. Spychalskiego ponownie odleciała w minionyweekend.

 

Do Poznania przyjechały trzy bardzo mocne siatkarskie ekipy, a gospodarzem turnieju półfinałowego był klub Enea Energetyk Poznań. Na trybunach natomiast gościliśmy licznie zgromadzonych kibiców, którzy w każdym meczu mocnowspierali poszczególne ekipy.

 

Po dwóch dniach turnieju było już jasne, że awans do dalszych rozgrywek wywalczył zespół gospodarzy oraz ŻAT Jastrzębski Węgiel. Obie drużyny spotkały się w niedzielę o godz. 12:00 w meczu o pierwsze miejsce i lepsze rozstawieniew Wielkim Finale. Zgodnie z przewidywaniami zarówno poziom sportowy spotkania jak i „rywalizacja”na trybunach nie zawiodła! Sytuacja na boiskuzmieniała się jak w kalejdoskopie, a licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać długie, emocjonujące wymiany i piękny warsztat siatkarski po obu stronach siatki.

 

Pierwszy set padł łupem gości, natomiastw drugiej partii po świetnej grze lepsi okazali się zawodnicy Enea Energetyk Poznań. Ostatni set turnieju to prawdziwa wojna nerwów!Od stanu 13:13 wszyscy kibice podziwiali zmagania młodych siatkarzy na stojąco. Energetyczni zawodnicy obronili aż 6 piłek meczowych, ostatecznie przegrywając 21:19.-Jestem bardzo dobrej myśli.Pokazaliśmy w tym turnieju świetną dyspozycję i to że potrafimy grać z najlepszymi. Na Finałach Mistrzostw Polski pojawi się 8 najlepszym ekip w kraju, a my pojedziemy tam z głowami podniesionymi do góry, ponieważ wszystko może się zdarzyć. Będą to pierwsze finały męskie dla naszego klubu, dlatego chcemy pokazać się z jak najlepszej strony–mówi Szymon Kurowski, trenerEnea Energetyk Poznań.

 

Półfinał Mistrzostw Polski Młodzików–pozycje w turnieju

 

1.ŻAT Jastrzębski Węgiel–awans

 

2.Enea Energetyk Poznań–awans

 

3.RCS Czarni Radom

 

4.KS Gwardia Wrocław

 

Półfinał Mistrzostw Polski Młodzików-wyniki poszczególnych spotkań

 

Sobota, 6 kwietnia 2019 r.

 

Enea Energetyk Poznań -RCS Czarni Radom2:1

 

KS Gwardia Wrocław -AT Żory Jastrzębski Węgiel0:2

 

RCS Czarni Radom -AT Żory Jastrzębski Węgiel0:2

 

Enea Energetyk Poznań -KS Gwardia Wrocław2:0

 

Niedziela, 7 kwietnia2019 r.

 

KS Gwardia Wrocław -RCS Czarni Radom0:2

 

Enea Energetyk Poznań -AT Żory Jastrzębski Węgiel1:2

 

źródło informacji: Enea Energetyk Poznań

 

 

Visualscope.com

Amica

M H Logo

Faber

Kaczmarek

Kawon

MK Cafe

Veolia2

Strauss Coffee

 continuumpoznan

centrum robotyki
vigo250

pzps

systemcentralny

logoSOS

mas

 

ogloszeniezsms

sms

banner

liceumenergetyk1

logososkalisz 

aps