Rozlosowano podział na grupy w finałowych turniejach młodziczek i młodzików. Dziewczęta o medale powalczą w Giżycku w dniach 10-12 maja, natomiast zmagania chłopców odbędą się w dniach 3 – 5 maja, choć ich miejsce jeszcze nie jest znane.

W rywalizacji młodziczek i młodzików na placu boju pozostało po osiem drużyn, które zostały wyłonione w turniejach półfinałowych. O medale dziewczęta powalczą w dniach 10 – 12 maja w Giżycku. Przypomnijmy, że przed rokiem tytuł mistrzowski wywalczyła Legionovia Legionowo, która w finale pokonała MKS Dąbrowa Górnicza. Wówczas na trzecim stopniu podium stanęły zawodniczki UKS Ateny Warszawa, które w boju o brązowy medal wykazały wyższość nad Metrem Warszawa.

Szybciej do walki o medal przystąpią młodzicy, bowiem turniej finałowy zostanie rozegrany w dniach 3 – 5 maja, ale jego gospodarz nie jest jeszcze znany. Tytułu będą bronili zawodnicy Jastrzębskiego Węgla, którzy przed rokiem w finale pokonali SKPS Dunajec Nowy Sącz. Wówczas po brązowe medale sięgnęli siatkarze Trefla Gdańsk, którzy w pojedynku o trzecie miejsce okazali się lepsi od Gwardii Wrocław.

Podział na grupy w turnieju finałowym młodziczek:
Grupa I: #Volley Wrocław, Gedania Gdańsk, UKS Lider Konstantynów Łódzki, WTS Włocławek
Grupa II: UKS Pomorzanie Pogodno Szczecin, SMS Solna Wieliczka, MKS Dwójka Zawiercie, KS Metro Warszawa

Podział na grupy w turnieju finałowym młodzików:
Grupa I: BKS Chemik Bydgoszcz, ENEA Energetyk Poznań, DMKS Plas Kielce, Volley-Tęcza Gubin/Krosno odrzańskie
Grupa II: Jastrzębski Węgiel, UMKS MOS Wola Warszawa, UKS Set Starogard Gdański, KS Lechia Tomaszów Mazowiecki

źródło informacji: Informacja prasowa