LTS Legionovia Legionowo po raz kolejny obroniła tytuł mistrzyń Polski juniorek. W finale legionowianki 3:1 pokonały siatkarki z Piły. W meczu o brązowy medal pomiędzy Pałacem Bydgoszcz a MKS-em Dąbrowa Górnicza bydgoszczanki nie straciły nawet seta. MVP turnieju wybrano Julię Orzoł.

Finał:

Starcie o mistrzostwo od pierwszych piłek stało na dobrym poziomie. Zespoły walczyły o każdą piłkę, trwała zacięta rywalizacja. Dopiero w dalszej fazie inauguracyjnej partii legionowianki zbudowały prowadzenie, w czym znaczny udział miała Julia Orzoł (16:13). Mimo starań pilankom nie udało się zniwelować strat, przez co przegrały do 22. SPS Volley nie miał zamiaru odpuszczać. Z akcji na akcję rozpędzały się Zuzanna Szperlak i Paulina Damaske. Siatkarki z Piłki szybko odskoczyły. Podopiecznie Pawła Kowala nie potrafiły znaleźć sposobu na utrzymujące skuteczność rywalki, zmiany nie pomagały. Ostatecznie drużyna z Piły triumfowała 25:18.

Podrażnione takim przebiegiem seta legionowianki z wysokiego c rozpoczęły seta numer trzy (8:4). Pilanki miały problem z przyjęciem zagrywek Zuzanny Góreckiej. Z czasem sytuacja na boisku nie zmieniała się, chociaż trener Zapaśnik korzystał z kolejnych zmienniczek. Set zakończył się zwycięstwem Legionovii do 17. Chociaż początek czwartej odsłony był bardziej wyrównany, wciąż to legionowianki dyktowały warunki gry. Pilankom długo udawało się utrzymywać kontakt punktowy z rywalkami. Dopiero w drugiej części tej odsłony broniące tytułu mistrzowskiego legionowianki zwiększyły dystans. Dzięki efektownej końcówce LTS wygrał 25:16 a cały mecz 3:1. Aż 25 punktów na swoim koncie zapisała Julia Orzoł a 17 – Zuzanna Górecka. Po stronie SPS Volley najlepiej punktowała Zuzanna Szperlak (16), zaś 12 oczek dołożyła Paulina Damaske.

MVP: Julia Orzoł

LTS Legionovia Legionowo – SPS Volley Piła 3:1
(25:22, 18:25, 25:17, 25:16)

Mecz o brąz:

Od początku spotkania o brązowy medal to bydgoszczanki nadawały ton grze. Siatkarki Pałacu szybko odskoczyły na pięć punktów (8:3). Bardzo dobrze funkcjonował bydgoski blok. Skutecznie atakowała Weronika Szlagowska. Dąbrowianki nie pomagały sobie popełniając szereg błędów. Inauguracyjna odsłona zakończyła się zwycięstwem zespołu z Bydgoszczy 25:18. W drugiej odsłonie dąbrowianki wzmocniły zagrywkę, coraz pewniej punktowała Agnieszka Czerwińska. Gra była zacięta. MKS stopniowo budował przewagę. W końcówce siatkarki z Dąbrowy Górniczej prowadziły już 22:19, ale nie wystarczyło to, by wygrać tę odsłonę. W końcówce serią punktów popisały się bydgoszczanki i to one triumfowały 25:23.

W trzecią partię lepiej weszły siatkarki Pałacu, które w środkowej fazie seta prowadziły już 16:10. Nie udało im się jednak powtórzyć scenariusza z pierwszego seta. Dąbrowianki postawiły się przeciwniczkom, tym razem to one lepiej zaprezentowały się w końcówce. MKS odrobił wszystkie straty, doprowadzając do walki na przewagi. Siatkarkom z Dąbrowy Górniczej nie udało się przedłużyć losów meczu. Ostatnie słowo ponownie należało do Pałacu (26:24).

Obie drużyny miały podobną skuteczność w przyjęciu oraz ataku. Pałac miał znacznie więcej bloków (9 do 4) i lepiej zagrywał (5 asów przy 2 punktowych zagrywkach MKS-u). Najwięcej punktów w tym spotkaniu zdobyła Weronika Szlagowska (17), natomiast po stronie MKS-u najlepiej punktującą była Agnieszka Czerwińska (11).

MVP: Zuzanna Kuligowska

KS Pałac Bydgoszcz – MKS Dąbrowa Górnicza 3:0
(25:18, 25:23, 26:24)