10 lipca w Częstochowie zakończyły się trwające trzy dni finały XXII edycji ogólnopolskiego turnieju minisiatkówki Kinder+Sport, największych rozgrywek siatkarskich dla najmłodszych w Europie. W realizowanym od ponad 9 lat programie, brali udział m.in. tacy siatkarze jak Mateusz Mika, Karol Kłos czy Fabian Drzyzga, którzy dziś stanowią o sile naszej kadry.

 

W finałowych rozgrywkach programu siatkarskiego Kinder+Sport, do którego awansowały po najlepsze drużyny chłopców i dziewczynek z każdego województwa w kategoriach "dwójek", "trójek" i "czwórek", wzięło udział blisko 1600 uczestników. Mecze odbyły się na pięciu nowoczesnych halach sportowych. Zwycięzców ogólnopolskiego finału wyłoniono w niedziele w Hali Sportowej Częstochowa, gdzie na co dzień rozgrywane są spotkania Plusligi oraz mecze międzynarodowe.

 

Na finałach nie zabrakło oczywiście ambasadorów programu: Piotra Gruszki i Sebastiana Świderskiego. Obaj mają w sumie blisko 800 występów w kadrze Polski. Obaj odwiedzili wszystkie hale rozdając tysiące autografów. Nie ograniczyli się jednak do samych podpisów – hitem internetu stały się filmy, gdzie gwiazdy siatkówki dołączyły do rozgrzewających się zespołów i rozegrały pokazowy mecz z zawodniczkami przeciwnych sobie drużyn. Wśród kibiców można było dostrzec znane postaci polskiej siatkówki – dwóch wybitnych środkowych Wojtek Grzyb oraz Patryk Czarnowski kibicowało swoim latoroślom, którzy choć nie wygrali, to w ocenie obu siatkarzy dali z siebie wszystko i przeżyli przygodę swojego życia. – Wielokrotny mistrz Polski i v-ce mistrz Świata stanowił nie lada atrakcję finału Kinder+Sport – widać było, że zawodnik Lotosu Trefla Gdańsk, a prywatnie tata grającego w turnieju Michała, jest jedną z gwiazd siatkówki.

 

Program Kinder+Sport to proaktywny, globalny projekt promocji aktywnego trybu życia wśród dzieci i młodzieży, realizowany w 25 krajach. Rdzeń aktywności Kinder+Sport został opracowany we współpracy z krajowymi i międzynarodowymi federacjami sportowymi, odpowiedzialnymi za promowanie sportu. Od początku Kinder+Sport w Polsce w programie wzięły udział dziesiątki tysięcy młodych sportowców, których marzeniem jest wystąpić kiedyś w reprezentacji naszego kraju. Jak pokazuje przykład m.in. Mateusza Miki, Karola Kłosa czy Fabiana Drzyzga, którzy byli uczestnikami programu, a dziś stanowią o sile naszej kadry, są to marzenia, których realizacja w połączeniu z wytrwałością jest możliwa. W pierwszej edycji Kinder+Sport wzięło udział 3 000 uczestników, w tegorocznej ponad 40 000. W ciągu dziewięciu lat bezpośredni kontakt z programem miało ponad 1,2 mln osób, a tegoroczny finał oglądały setki, jeżeli nie tysiące kibiców.


- Dla mnie wiele miejsc podczas tegorocznego finału, to miejsca bardzo sentymentalne jak Hala Polonia, na której rozegrałem wiele spotkań, czy hala liceum im. Norwida, czyli szkoły do której chodziłem i gdzie zdawałem maturę. Dobrze będzie powspominać stare czasy i pokazać młodym kawałek siatkarskiej historii. Dla mnie ten sezon Kinder + Sport był ważny również
z innego powodu – moja córka startowała w tej edycji, i co prawda nie dotarła do finału, ale mogła sama przekonać się co to znaczy rywalizacja – powiedział Potr Gruszka, Ambasador turnieju.


Finały Kinder+Sport, pełne sportowych emocji, radości i ducha zdrowej rywalizacji to także wspaniałe nagrody. Nagrodą dla tegorocznych finalistów jest wyjazd na mecze polskiej drużyny narodowej na odbywającym się w Krakowie turnieju Final Six oraz trening z naszymi utytułowanymi reprezentantami.

 

Klasyfikacja trzech najlepszych drużyn XXII Finału Kinder+Sport 2016:


Najlepsze drużyny dwójek chłopców:
1. KS Wifama Łódź
2. IKS Atak SP 19 Elbląg
3. LKS Bobowa

----

18. MKS Jarocin

22. Jedynka Poznań

 

 

Najlepsze drużyny dwójek dziewcząt:
1. MKS Dwójka Zawiercie
2. NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki
3. MKS przy MOS w Wieliczce

---

5. UKS Jankovia Janków Przygodzki

14. Rzemieślnik Kwilcz

 

Najlepsze drużyny trójek chłopców:
1. UKS SET Starogard Gdański
2. KS Lechia Tomaszów Mazowiecki
3. DMKS Plas Kielce 1

---

11. Piast Krotoszyn

 

 

Najlepsze drużyny trójek dziewcząt:
1. UKS Karb Bytom
2. MKS przy MOS w Wieliczce 1
3. Energa Gedania Gdańsk

---

16. UKS Środa Wielkopolska 2

21. PTPS Piła

 

Najlepsze drużyny czwórek chłopców:
1. DMKS Plas Kielce I
2. Sądecki Klub Piłki Siatkowej Dunajec Nowy Sącz
3. KS Metro Warszawa

---

17. Piątka Turek

 

Najlepsze drużyny czwórek dziewcząt:
1. GTS Plas Gryfice/Barnim Goleniów
2. UKS Dwójka Krynica Zdrój
3. MKS V LO Rzeszów I

 

kindersport 2016 5

Visualscope.com

Amica

M H Logo

Faber

Kaczmarek

Kawon

MK Cafe

Veolia2

Strauss Coffee

 continuumpoznan

centrum robotyki
vigo250

pzps

systemcentralny

logoSOS

mas

 

ogloszeniezsms

sms

banner

liceumenergetyk1

logososkalisz 

aps